Zadzwoń do nas +48 730-348-266 lub napisz na biuro@future4.pl
Znajdź nas na Facebook

Unihokej

Unihokej

Wielu rodziców myśli, że podczas gry w unihokeja dziecko jest narażone na bolesny kontakt z kijem. Kiedyś nawet spotkaliśmy się z komentarzem, że machając tym „plastikowym czymś” można wyrządzić wiele krzywdy. Oczywiście, można, ale na pewno nie na naszych zajęciach, gdzie panują porządek i dyscyplina, a unihokej kojarzy się wyłącznie z dobrą zabawą i pozytywnymi emocjami.

Niewielu rodziców potrafi wymienić choćby jedną zaletę płynącą z uprawiania tego – jakby nie patrzeć – niszowego sportu. Otóż, spieszymy z wyjaśnieniami! Podstawową zaletą unihokeja jest to, że mogą grać w niego wszyscy, także osoby o nieco mniejszej sprawności fizycznej. W szczególności na oferowanych przez nas zajęciach (od 20 do 60 minut w zależności od wieku wychowanka), gdzie bawimy się tą dyscypliną w najróżniejszych i specjalnie przystosowanych dla dzieci formach. Proste zasady gry i możliwość uprawiania tej dyscypliny w każdych warunkach ułatwiają pracę wychowawcom, a dzieciom pozwalają cieszyć się rywalizacją już od samego początku.

Unihokej, jak każda gra zespołowa, uczy współpracy i zależności od rówieśników. Dziecko o zwiększonej aktywności do bycia indywidualistą pracuje tu nad charakterem i zespołowością, co w dzisiejszym świecie jest niezbędne. Gra ta jest także idealna dla osób o wzmożonej aktywności ruchowej – dziecko opuści salę wybiegane, zmęczone i przede wszystkim zadowolone.

Ta bardzo widowiskowa i dynamiczna gra doskonale rozwija podstawowe cechy motoryczne, jak szybkość, wytrzymałość i siłę. Unihokej z Future 4? To musi być fajne!