Zadzwoń do nas +48 730-348-266 lub napisz na biuro@future4.pl
Znajdź nas na Facebook

Siatkówka

Popularna siatkówka, a właściwie piłka siatkowa to jedna z najciekawszych i masowo uprawianych gier sportowych w Polsce. Być jak Bartosz Kurek, Karol Kłos czy Michał Kubiak… To marzenia tysięcy dzieciaków w kraju. Kto wie, być może i Twoja pociecha wystąpi kiedyś przed wielotysięczna publicznością na jednej ze wspaniałych polskich hal. Jeśli Twoje dziecko lubi akurat tę dyscyplinę sportu, nic nie stoi na przeszkodzie, by treningi zaczęło już w tak młodym wieku. Wszystkie zajęcia (od 20 do 60 minut w zależności od wieku wychowanka) realizujemy w formie gier i zabaw, to najbardziej atrakcyjna forma. Ciągle uważasz, że siatkówka to sport dla dorosłych? Daj się przekonać!

Główna cecha piłki siatkowej to zespołowość. Przypomnij sobie największe zwycięstwa polskiej reprezentacji, jak chociażby mistrzostwo świata z 2014 roku po batalii z Brazylią. Tam nie było straconych piłek i odpuszczonych akcji. Trudno o dyscyplinę sportu, do której bardziej pasuje spowszedniałe nieco hasło Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Właśnie na tych zajęciach Twoje dziecko nauczy się obcowania z grupą rówieśników i wspólnego wysiłku w dążeniu do sukcesów.

Zauważyłeś, że Twój maluch niezbyt lubi bezpośredni kontakt fizyczny z innymi dziećmi? To kolejna zaleta siatkówki – jest spokojniejsza niż większość pozostałych gier zespołowych, przez to też znacznie mniej kontuzjogenna. Jako sport bardzo techniczny uczy też wytrwałości i cierpliwości. Setki powtórzonych zagrywek, identycznych odbić, tak samo podrzuconych piłek – to naprawdę kształtuje charakter niejednego uparciucha.

Pozwól dziecku na wszechstronny rozwój i daj mu się bawić siatkówką!